vytvárania objednávky

Doprava zadarmo nad 45 €

FAQ

Odpovedáme na Vaše najčastejšie otázky...

Sú výrobky Manufaktura naozaj prírodné, čo obsahujú?

Kozmetika je vyrábaná zo surovín na báze rastlinných olejov (palmový, kokosový, mandľový, olivový olej). Veľa bežných spotrebných mydiel je dodnes vyrábané na báze živočíšnych tukov, väčšina pleťových a telových krémov obsahuje ako základnú surovinu Paraffinum Liquidum - teda ropný produkt. Naša kozmetika využíva v najvyššej miere rastlinné základy, obohatené o extrakty z bylín, kvetov, ovocia alebo obilie, žriedlovú soľ, pivo, víno​​, rašelinu, kaolín, cenné prírodné oleje (hroznový, slnečnicový, makadamový, marhuľový, bambucké a kakaové maslo .. ), včelí vosk, vitamíny a ďalšie cenné ingrediencie. Vďaka obsahu prírodných surovín však musíme naše výrobky konzervovať - aby bola zabezpečená dlhodobá kvalita a stabilita. Konzervujeme len výrobky, u ktorých je to nevyhnutne potrebné, vyberáme čo možno najšetrnejšie konzervanty spĺňajúce najprísnejšie svetové normy a používame ich v najmenšej možnej miere. Napríklad kúpeľové soli a mydlá nemusíme konzervovať vôbec, masážne oleje a balzamy na pery stabilizujeme pomocou vitamínu E. Najnáročnejšími produktmi na konzerváciu sú emulzie – t.j. výrobky obsahujúce kombináciu vody a oleja.

Prečo sa musí kozmetika konzervovať?

Použitie konzervačných prostriedkov v kozmetike slúži k ochrane zdravia spotrebiteľov. Kozmetika sa konzervuje, aby sa zabránilo rastu mikroorganizmov, pre ktoré sú voda a niektoré prírodné suroviny v kozmetike obsiahnuté ideálnou živnou pôdou. Riziko zdravotných následkov plynúcich z nestabilizovaných výrobkov je väčší, ako riziko plynúce z možných nežiaducich reakcií na kvalitné konzervačné látky.

Čím sú výrobky Manufaktura výnimočné, prečo sú drahšie ako bežná spotrebná kozmetika?

Rozhodli sme sa pri vývoji a výrobe našej kozmetiky ísť inou cestou, ako  bežná spotrebná kozmetika. Výrobná cena pre nás zďaleka nie je na prvom mieste, sme radi, že si môžeme dovoliť používať špičkové prírodné suroviny a dávkovať ich do kozmetiky v množstve, ktoré má skutočný efekt a nie len preto, aby sme ich mohli uviesť na etikete a používať ako marketingový "ťahák ". Sme pyšní na to, že vyrábame v Čechách s podielom ručnej práce, netestujeme na zvieratách, spolupracujeme s odborníkmi na našich receptúrach, venujeme veľkú pozornosť dizajnu.

Sú výrobky testované na zvieratách?

Nie sú. Ako prvý v Českej republike sme získali jediný, medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách - tzv. HCS (Human cosmetics standard) - tento certifikát používajú značky ako The Body Shop a Marks and Spencer. Tento certifikát zaručuje to, že ani suroviny, z ktorých je kozmetika vyrábaná, neboli po zvolenom dátume testované na zvieratách.

Používate pri výrobe kozmetiky i suroviny živočíšneho pôvodu?

Jedinými živočíšnymi surovinami, ktoré využívame, sú včelí vosk a lanolín = tuk z ovčej vlny. Obe tieto suroviny sú povolené na používanie aj u 100% prírodnej a bio kozmetiky.

Sú výrobky testované, sú zdravotne nezávadné?

Pri výbere jednotlivých surovín použitých pri výrobe sa kladie dôraz na to, aby vyhovovali prísnym európskym a americkým normám. Všetky výrobky sú starostlivo testované medzinárodne certifikovaným laboratóriom, k dispozícii sú oficiálne protokoly o zhodnotení ich bezpečnosti na zdravie človeka. Žiadny z výrobkov nie je testovaný na zvieratách.

Nenašli ste, čo ste hľadali?

Kontaktujte nás na e-mailu eshop@manufaktura.sk alebo na +421 948 939 000.