vytvárania objednávky

Doprava zadarmo nad 45 €

Netestujeme na zvieratách

Netestujeme na zvieratách - sme prvým držiteľom medzinárodného certifikátu Human Cosmetics Standard v Čechách. S radosťou sme sa tak ocitli v spoločnosti značiek ako Melvita, Ecover, Marks and Spencer, Lush, Sanoflore, The Body Shop a ďalších ... Humánny kozmetický štandard (Humane Cosmetics Standard - HCS) je jediný celosvetovo platný certifikát udeľovaný kozmetickým spoločnostiam, ktorých výrobky (vrátane jednotlivých zložiek) nie sú testované na zvieratách.

Vyhlásenie kozmetických spoločností (ktoré tento certifikát nemajú), že ich výrobky nie sú testované na zvieratách, môžu byť často zavádzajúce a mýlia spotrebiteľskú verejnosť. Vďaka HCS si môže spotrebiteľ vybrať tovar, ktorý zaručene nebol testovaný na zvieratách.

Kozmetické spoločnosti, ktoré majú certifikát HCS, nesmú vykonávať testy na zvieratách, ani ich zadávať ako zákazku iným subjektom. Okrem toho musia dodržať pevne stanovený dátum ukončenia testovania na zvieratách, po ktorom už nesmú byť výrobky ani ich zložky takto testované (certifikát môže byť udelený až po tomto dátume). Dodržiavanie týchto podmienok je kontrolované pravidelnými auditmi. Certifikáty HCS sú v jednotlivých štátoch udeľované členskými organizáciami ECEAE, v ČR ponúka certifikáciu Sloboda zvierat.

Česká webová stránka o HCS / HHPS: www.netestovanonazviratech.cz.