Obľúbená pivná kozmetika v novom

Pivná kozmetika je našou najznámejšou radou, ktorú sme uviedli na trh už v roku 2007. Inšpiruje sa bohatou tradíciou českého piva a využíva jeho mimoriadne priaznivé účinky. Už v staroveku využívali ženy zázračné pivné kúpele pri svojich skrášľujúcich rituáloch pre hodvábnu pokožku a jednotný tón pleti. O pôsobení piva na krásu a vitalitu vedeli svoje aj naše babičky, ktoré zlatistý nápoj používali pre oslnivé lesklé vlasy a pripravovali z neho regeneračné pivné kúpele proti suchej koži. Pivo je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B, stopových prvkov a minerálov. Napomáha regenerácii a upokojeniu, prispieva k omladeniu pokožky, zmierňuje lámavosť vlasov, spevňuje ich a navracia im prirodzený lesk. Dá sa preto nazvať "tekutým zlatom pre krásne vlasy".

Od 1. júla 2019 túto, dnes už legendárnu radu predstavujeme v novom dizajne, v upravenej skladbe produktov a s vylepšeným zložením v súlade s aktuálnymi kozmetickými trendmi. Vybrané produkty sme obohatili o nové ingrediencie (výťažok z jačmeňa, ovsený beta-glukán, mandľový olej, prírodný kofeín ...) a využili sme aj nové možnosti šetrnejšej konzervácie. Výraznej premeny sa dočkal aj dizajn celej rady, ktorý je inšpirovaný históriou pivovarníctva v našej krajine.

Nezmenenou samozrejmosťou zostal dôraz na dnes toľko dôležitý prvok ekológie a udržateľnosti. Aj v novom poňatí pivnej kozmetiky jednoznačne preferujeme lokálne suroviny, zachovávame tradičnú výrobu v pražských Čakoviciach. Takmer všetok obalový materiál spojený s pivnou kozmetikou pochádza z Českej republiky: originálne PET fľaštičky, s využitím 25% obsahu recyklovaného PETu sa vyrábajú v južných Čechách, papierové krabičky sa tlačia v Opave a Kladne, tuby sa vyrábajú na južnej Morave.

Kvalita a príbeh surovín sú pre nás mimoriadne dôležité. Aby sme zaručili našej pivnej kozmetike tú najlepšiu ingredienciu, venovali sme pred časom celý rok hľadaniu toho najlepšieho českého piva. Takého, ktoré bude uvarené poctivo, tradičnými metódami, z českých surovín a ktoré dodá našej kozmetike vysoký obsah aktívnych látok. Takého, ktoré za sebou bude mať príbeh a bude vyrábané s láskou a úctou k tradíciám - rovnako ako naša kozmetika. Po náročnom pátraní a dlhom testovaní sme nakoniec zvolili výnimočné pivo Ferdinand - ležiak svetlý Max 11% varené pôvodnými, viac ako 120 rokov nezmenenými postupmi v krásnom pivovare v Benešove.

Úplnou novinkou je unikátny Šampón snov. Jeho receptúra ​​kombinuje stovkami rokov osvedčené prírodné ingrediencie s najnovšími kozmetickými trendmi. Zoznámte sa s novinkou, ktorú si Vy aj Vaše vlasy zamilujú alebo so svojimi obľúbenými produktmi v novom vylepšenom kabátiku. Príďte do našich predajní Manufaktura Original Home Spa alebo sa potešte nákupom na e-shope a balíček si objednajte až k Vám domov.