vytvárania objednávky

Doprava zadarmo nad 45 €

Obsah prírodných ingrediencií

Pre Manufakturu je typické využívanie prírodných ingrediencií - prevažná väčšina našej kozmetiky ich obsahuje 97-99,5%. Prírodné suroviny jednoznačne uprednostňujeme preto, že obsahujú veľké množstvo vitamínov, antioxidantov, minerálov, hydratačných a vyživujúcich látok. Majú preukázateľné a mnohokrát stovkami rokov overené a vyskúšané priaznivé účinky, čo sa často o mnohých moderných syntetických "zázračných" látkach povedať nedá. Aby sme si však za kvalitou našich výrobkov mohli hrdo stáť a zaistili im perfektnú účinnosť, šetrnosť, stabilitu a bezpečnosť, obsahujú naše receptúry aj niekoľko funkčných syntetických látok...

Syntetické zložky sú:

  • Konzervačné látky - bez ktorých by nebolo možné uchrániť kozmetické výrobky s obsahom vody pred mikrobiálnym znečistením a následnými zdravotnými rizikami. V ponuke však máme veľa produktov, ktoré nemusia byť konzervované vôbec (pleťové a telové oleje, balzamy na pery, kúpeľové soli ...)
  • Potravinárske farbivá - ktoré sú bezpečné, a oproti prírodným stabilné, vďaka čomu prispievajú ku krásnemu vzhľadu našich výrobkov.
  • Parfumové kompozície, vďaka ktorým naše výrobky krásne voňajú a niektoré z nich sú aj bezalergénne (100% prírodné parfumy bohužiaľ obsahujú vysoké množstvo alergénov)
  • Syntetické náhrady niektorých živočíšnych surovín (zo živočíšnych surovín používame iba včelí vosk, med a lanolín - tuk z ovčej vlny)
  • Minerálny olej, ktorý používame v dvojzložkových olejových kúpeľoch pre svoju unikátnu stabilitu a ochranný vplyv na pokožku.
  • Silikóny, ktoré sú súčasťou balzamov na vlasy pre lesk, kondicionovanie a uhladenie vlasov. Existujú stovky typov silikónov, my používame len vodorozpustné, ktoré vlasy nezaťažujú.
  • Kvartérne amóniové soli, ktoré sú súčasťou balzamov na vlasy pre odstránenie nepríjemného elektrostatického náboja
  • Ďalšie pomocné látky, ktoré pomáhajú vo výrobkoch zabezpečiť spojenie vodnej a olejovej fázy, zahustiť výrobky - aby sa v nich mohli udržať prírodné peelingové častice, atď ...

Pri výbere jednotlivých surovín použitých pri výrobe kladieme dôraz na to, aby vyhovovali prísnym medzinárodným normám a ku všetkým výrobkom, samozrejme, disponujeme oficiálnymi protokolmi o zhodnotení bezpečnosti na zdravie človeka. Výrobky ani suroviny nie sú testované na zvieratách, vlastníme certifikát HCS, neexportuje do krajín, kde sú testy na zvieratách vyžadované.
K využívaniu vysokého obsahu prírodných surovín nám pomáhajú aj naše obaly, ktoré sú vyberané tak, aby boli nielen krásne a praktické, ale aby tiež minimalizovali mikrobiálne znečistenie pri používaní spotrebiteľom. Preto napr. radi využívame na naše pleťové krémy tzv. airless obaly - ktoré vďaka špeciálnej technológii brániacej kontaktu s okolitým vzduchom pomáhajú chrániť prípravok pred oxidáciou a kontamináciou, čím umožňujú použiť nižšie množstvo konzervantov.