Tipy na jemné odlíčenie pleti

Naša pokožka je v dnešnej priemyselnej dobe neustále vystavovaná pôsobeniu škodlivých látok, ktoré spôsobujú precitlivenosť pokožky a oslabujú jej obranyschopnosť. Pokožka na tvári je citlivejšia ako ostatné partie tela a jej starostlivosť je preto potrebné venovať zvýšenú pozornosť. Základom správnej starostlivosti o pleť je pravidelné a kvalitné čistenie pleti. Dokonalého odlíčenia docielite pomocou kvalitnej kozmetiky s prírodnými surovinami. Doprajte svojej pokožke extra jemnú a šetrnú starostlivosť s kozmetikou Sedmokráska od českej značky Manufaktura bez obsahu alergénnych parfumov, parabénov, alkoholu a ropných produktov. Ako na to? Prečítate si náš návod...

1. Základom je peeling

Koža sa skladá z 3 hlavných vrstiev - epidermis (pokožky), dermis (škáry) a hypodermis (podkožie). Vrchná vrstva epidermis je pokrytá zrohovatenú vrstvou. Jej vrchnej časti sa samovoľne oddeľujú.

Odlupovanie môžeme napomôcť peelingom, ktorý vykonávame 1-2x týždenne. Peeling pokožke prospieva, zamedzuje upchávanie pórov, vyhladzuje a rozjasňuje a zosvetľuje pleť a zlepšuje účinky ďalších prípravkov, ktoré ľahšie prenikajú do pokožky. Peeling sa po nanesení rozotiera krúživými pohybmi končekmi prstov smerom od nosa von, nezabúdajte ani na krk a dekolt.

Náš tip: Peelingová hydratačná pleťová maska so sedmokráskou a kyselinou hyalurónovou

2. Odstránenie make-upu a nečistôt

Pravidelné kvalitné odličovanie je základom starostlivosti o pleť, bez ktorého je používanie najlepšieho pleťového krému takmer zbytočné. Čistenie zbaví pleť všetkých nečistôt rozpustných v tukoch i vode a pripraví pokožku na prijímanie účinných látok z ďalších kozmetických prípravkov. Odporúčame používať kozmetiku s prírodnými ingredienciami a s jemnou recepturou bez obsahu alergénnych parfumov, parabénov, alkoholu a ropných produktov.

Náš tip: Jemné odličovacie mlieko s mandľovým olejom a sedmokráskou pre citlivú pokožku


3. Dočistenie a upokojenie pleti

Po odlíčení mliekom odporúčame dočistenie pleti pleťovou vodou, ktorá pomôže stiahnuť póry, a zabráni tak ich upchatiu nečistotami a zanechá ju čistú, jemnú a chránenú pred podráždením.

Náš tip: Upokojujúca pleťová voda s mandľovým olejom a sedmokráskou pre citlivú pokožku