Udržateľnosť

MANUFAKTURA & UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ

Čo je to vlastne udržateľný rozvoj ..?

Podľa definície OSN z roku 1987 je trvalo udržateľný rozvoj takým rozvojom, ktorý napĺňa potreby prítomných generácií, bez toho, aby ohrozil schopnosť budúcich generácií napĺňať svoje potreby. Trvalo udržateľný rozvoj je tiež definovaný ako rovnováha medzi ekonomikou, sociálnymi aspektmi a životným prostredím - troma piliermi, ktoré tvoria základné oblasti ľudského života.

A čo robíme pre udržateľnosť my ...?

SME 100% ČESKÁ FIRMA A NAŠÍM ZÁKLADOM JE LOKÁLNA VÝROBA

Sme 100% česká firma s tradíciou od roku 1991, sídlime uprostred Prahy a väčšinu kozmetiky vyvíjame a vyrábame v areáli bývalého cukrovaru v pražských Čakoviciach. Často čelíme ponukám na lacnú výrobu mimo našu republiku, najmä z Ázie, ale radi týmto tlakom odolávame a zachovávame miestnu výrobu.

MENEJ JE VEĽAKRÁT VIAC  ...  ALEBO DLHODOBO ZÁMERNE OBMEDZUJEME RAST

Pred rokmi sme zámerne ukončili úplnú väčšinu veľkoobchodných aktivít a rozhodli sa predávať našu kozmetiku takmer výhradne prostredníctvom vlastných značkových obchodov v Čechách a na Slovensku. Od tej doby takmer denne čelíme obchodne veľmi zaujímavým ponukám k rozšíreniu predajní po celom svete. Pre niektorých je naše neustále odmietanie a s tým spojené ušlé zisky nepochopiteľné, my si však myslíme, že "menej je často viac". Nadovšetko si ceníme rodinnú atmosféru našej firmy a môžeme sa maximálne sústrediť na zachovanie vysokej kvality produktov a úrovne predaja.

VYVÍJAME KVALITNÉ A ŠETRNÉ VÝROBKY

Receptúry našich výrobkov sú založené na obsahu prvotriednych surovín, ktoré dávkujeme do kozmetiky v množstve, ktoré má skutočný efekt. Naše výrobky sú vďaka tomu plne funkčné a stačí ich používať v primeranom množstve. Jemné a šetrné zloženie našich produktov je založené predovšetkým na rastlinných základoch a prírodných ingredienciách - naša kozmetika ich obsahuje 97-99,5%. Naše produkty sú tak ľahko biologicky odbúrateľné ...

PREREFERUJEME VŠETKO ČESKÉ

Snažíme sa o maximálne český pôvod našich kozmetických surovín, rozvíjame projekt vlastnoručného zbierania bylín do našej kozmetiky našimi zamestnancami. Naše obaly pre nás vyrábajú prevažne  českí výrobcovia, tlačíme predovšetkým v českých tlačiarňach ... Aj pre výrobu našich doplnkov pre domáce kúpele využívame predovšetkým českých dodávateľov - sirupy pochádzajú z Jizerských hôr, porcelán z Dubí, sviečky z Moravy, darčekové krabičky z Přerova, mydlovničky a aróma lampy z keramickej dielne v Prahe, atď. ..

FĽAŠTIČKY Z RECYKLOVANÉHO PLASTU

Všetky naše fľaštičky sú vyrobené z PET materiálu, ktorý je najkvalitnejším plastom, ktorý možno až 50x recyklovať. 80% z nich je navyše vyrobená s 25% prímesou recyklovaného plastu, za rok od zavedenia používania recyklátov sme tak ušetrili viac ako 8 ton nového plastu. Z mnohých dôvodov odmietame využívanie bioplastov, ktoré nepovažujeme za prospešné pre prírodu.

NÁKUPY SI ODNESIETE V PAPIEROVÝCH ALEBO TEXTILNÝCH TAŠKÁCH

Nikdy sme nepoužívali plastové tašky - od nás si nákup odnesiete v papierových taškách z recyklovaného papiera alebo si u nás môžete kúpiť krásnu, mimoriadne kvalitnú bavlnenú EKO tašku a používať ju opakovane (v predaji od decembra 2018).

NEPREDÁVAME VZDUCH

Nemáme potrebu predávať a transportovať "vzduch" - naše obaly slúžia na ochranu výrobkov, nie na klamanie zákazníkov zdanlivo väčším objemom, a tak zbytočne neplytváme obalovým materiálom.

BEZ OBALU

Podstatnou súčasťou nášho sortimentu sú kúpeľové soli, predávané na váhu - radi Vám ich predáme do Vami prinesených (čistých a uzatvárateľných) nádob, spoločne tak ušetríme zbytočný obal.

MÁME RADI ZVIERATÁ ...

Boli sme prvou spoločnosťou v Čechách, ktorá získala jediný medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách Human Cosmetics Standard. Nevyužívame živočíšne produkty (s výnimkou medu, včelieho vosku a lanolínu z ovčej vlny) a odmietli sme obchodné kontrakty v Číne, pretože by sme museli súhlasiť s otestovaním našich produktov na zvieratách.

ZACHRAŇUJEME ČESKÚ TRADÍCIU

Od samého počiatku existencie našej spoločnosti prevádzkujeme v Prahe širokú sieť obchodov s českými ľudovými remeslami a drevenými hračkami. Vďaka zabezpečeniu pravidelného odbytu a našej spolupráci pri vývoji, dizajne a ochrane produktov boli vytvorené podmienky pre udržanie niekoľkých zanikajúcich remesiel.

ŠETRÍME ENERGIU I KILOMETRE, RECYKLUJEME

Neustále pracujeme na znížení energetickej náročnosti našej výroby aj našich predajní, dôsledne recyklujeme, používame ekologické čistiace prostriedky. Vzhľadom k modernému centrálnemu skladu a vlastnému vozovému parku optimalizujeme rozvozy tovaru tak, aby autá nejazdili poloprázdne a vždy sa plne využila ich kapacita.

PLÁNUJEME UDRŽATEĽNE, ALEBO VYROBÍME LEN TO, ČO PREDÁME

Mnohoročné skúsenosti s vlastnou výrobou a predajom vo vlastnej obchodnej sieti nám umožňujú dokonalé plánovanie, vďaka ktorému predáme všetko, čo vyrobíme, a nemusíme nič vyhadzovať kvôli uplynulým exspiráciám alebo nezáujmu zákazníkov.

MINIMALIZUJEME ZBYTOČNÚ TLAČ

Využívame to, že predávame vo vlastnej sieti obchodov so skvelým personálom, ktorý všetko rád vysvetlí - nemusíme tak tlačiť a distribuovať veľké množstvá zbytočných príbalových a akčných letákov, katalógov ..

NAŠA REKLAMA VÁS POHLADÍ ...

Snažíme sa, aby naša reklama bola, rovnako ako naša kozmetika, príjemná, krásna, poctivá a šetrná. Za najlepšiu reklamu považujeme osobné odporúčania od našich spokojných zákazníkov. Snažíme sa nevytvárať reklamný smog (bežný obyvateľ českej republiky, je denne doslova zavalený veľkým množstvom reklamných oznámení). Nevyužívame formy reklamy, ktoré môžu byť nebezpečné (napr. Billboardy narušujúce koncentráciu vodičov). Neinzerujeme v médiách, ktoré sú v rozpore s našimi zásadami. Rešpektujeme súkromie našich zákazníkov - nesledujeme ich pohyb, neobťažujeme ich nevyžiadanou elektronickou poštou ani reklamnými letákmi v schránkach. Nepoužívame nepravdivé frázy a termíny s cieľom zákazníka zmanipulovať.

MILUJEME HISTÓRIU A VRACIAME STARÉ VECI SPÄŤ DO ŽIVOTA ...

V našich predajniach nájdete staré ponky, valchy, práčky, bojlery a ďalšie krásne autentické historické artefakty ... Pri vývoji našich produktov sú nám inšpiráciou osvedčené rady našich babičiek. Dizajn našich fľaštičiek vychádza zo starých liekoviek, ktoré nachádzame v starožitníctvach ...

MEDZIĽUDSKÉ VZŤAHY SÚ PRE NÁS PRIORITOU

Naše vzťahy so zamestnancami, zákazníkmi, dodávateľmi aj ďalšími obchodnými partnermi sú v českých podmienkach úplne výnimočné. Zásadne nekonáme z pozície sily, ale uprednostňuje kvalitné a priateľské vzťahy, založené na slušnosti, ohľaduplnosti a obojstrannej prospešnosti.

ZAMESTNANCI RÔZNYCH GENERÁCIÍ SÚ BOHATSTVOM FIRMY

Manufaktura má rada zamestnancov rôznych vekových kategórií a poskytuje im potrebnú podporu v rôznych fázach života (študentské roky, materská, dôchodok, choroba ...). Mladí jej prinášajú osvieženie, energiu a nové nápady, starší zamestnanci ju obohacujú o skúsenosti a nadhľad. Vytváranie príjemného pracovného prostredia je pre majiteľov jednou z najlepších a najdôležitejších investícií.

ZA VŠETKÝM HĽADAJ ŽENU ...

80% našich kľúčových vedúcich pozícií zastávajú ženy - v skvelej symbióze s mužským elementom na poste majiteľa a generálneho riaditeľa. Vďaka flexibilnej pracovnej dobe, možnosti práce z domu a mimoriadne priateľskému prístupu k deťom umožňuje Manufaktura ženám harmóniu medzi pracovným a osobným životom a podporuje rodinný život.

RADI POMÁHAME

Pravidelne a dlhodobo podporujeme dobročinné projekty (nadácia VIA, Tomáš Slavata, centrum Motýlik ...) a športové podujatia. Nespájame sa so subjektmi a projektmi, ktoré nepovažujeme za solídne.