vytvárania objednávky

Doprava zadarmo nad 45 €

Udržateľnosť

MANUFAKTURA & UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ

Veľmi nás teší, že sa mimoriadne dôležitá téma udržateľnosti stala v poslednej dobe toľko diskutovaná a začína byť neodmysliteľným prvkom podnikania mnohých spoločností. Pre nás je prirodzenou súčasťou našich aktivít už od samého začiatku.

Čo to vlastne "všade skloňovaný" trvalo udržateľný rozvoj je?

Podľa definície OSN z roku 1987 je trvalo udržateľný rozvoj takým rozvojom, ktorý napĺňa potreby prítomných generácií, bez toho, aby ohrozil schopnosť budúcich generácií napĺňať svoje potreby. Trvalo udržateľný rozvoj je tiež definovaný ako rovnováha medzi ekonomikou, sociálnymi aspektmi a životným prostredím - troma piliermi, ktoré tvoria základné oblasti ľudského života.

A čo konkrétne robíme pre udržateľnosť my...?

SME 100% ČESKÁ FIRMA A ZAKLADÁME SI NA LOKÁLNEJ VÝROBE

Sídlime uprostred Prahy a väčšinu kozmetiky vyvíjame a vyrábame v areáli bývalého cukrovaru v pražských Čakoviciach. Často čelíme ponukám na lacnú výrobu mimo našu republiku, najmä v Ázii, ale radi týmto tlakom odolávame. Zakladáme si na miestnej výrobe, ktorá ctí trvalú udržateľnosť. Naša kozmetika navyše vďaka svojej výnimočnej kvalite dokáže hrdo obstáť v prostredí konkurencie zahraničných produktov, ktorých doprava k nám zbytočne zaťažuje planétu.

PREFERUJEME VŠETKO ČESKÉ

Od počiatku svojej existencie stojíme za svojím českým pôvodom a aj v súčasnosti sa snažíme o maximalizáciu českosti vo všetkých smeroch. Svoje produkty vyvíjame a vyrábame v pražských Čakoviciach, preferujeme lokálne prírodné suroviny, spolupracujeme s prevažne s českými dodávateľmi obalov, výrobkov i služieb, dlhodobo podporujeme malých výrobcov predmetov českých ľudových remesiel a drevených hračiek, ktorým tak napomáhame zabezpečiť pravidelný odbyt a podmienky pre udržanie ich činnosti

VYVÍJAME KVALITNÉ A ŠETRNÉ VÝROBKY

Receptúry našich výrobkov sú založené na obsahu prvotriednych surovín, ktoré dávkujeme do kozmetiky v množstve, ktoré má skutočný efekt. Naše výrobky sú vďaka tomu plne funkčné a stačí ich používať v primeranom množstve. Pri vývoji našich produktov sú nám inšpiráciou osvedčené rady našich babičiek. Jemné a šetrné zloženie našich produktov je založené predovšetkým na rastlinných základoch a prírodných ingredienciách - naša kozmetika ich obsahuje 97-99,5%. Naše produkty sú tak ľahšie biologicky odbúrateľné.

DLHODOBO A ZÁMERNE OBMEDZUJEME EXPANZIU

Pred rokmi sme zámerne ukončili úplnú väčšinu veľkoobchodných aktivít a rozhodli sa predávať našu kozmetiku predovšetkým prostredníctvom vlastných značkových obchodov v Čechách a na Slovensku. Od tej doby vytrvalo odmietame drvivú väčšinu mimoriadne atraktívnych ponúk na expanziu, takmer denne čelíme obchodne veľmi zaujímavým ponukám k rozšíreniu predajní po celom svete. Pre niektorých je naše neustále odmietanie a s ním spojené ušlé zisky nepochopiteľné, my si však myslíme, že "menej je mnohokrát viac". Nadovšetko si ceníme rodinnú atmosféru našej firmy a môžeme sa maximálne sústrediť na zachovanie vysokej kvality produktov a úrovne predaja. K veľkoobchodnej spolupráci pristupujeme výnimočne a iba pri projektoch, ktoré sa stotožňujú s našou filozofiou.

VZDELÁVAME SA A EDUKUJEME NAŠICH ZÁKAZNÍKOV

Intenzívne sledujeme ekologické trendy a v odbore sa neustále vzdelávame. Novonadobudnuté poznatky sa čo najefektívnejšie zužitkovávajú pri našom podnikaní a zároveň informácie odovzdávame našim zákazníkom.
V súčasnosti predstavujeme kampaň "Dovoľte nám osvetu pre našu krásnu planétu". Jej hlavným motívom je hravý a originálny krátky animovaný film, ktorý zábavnou formou upozorňuje na bežné denné činnosti, pri ktorých človek často zbytočne zaťažuje prírodu a planétu. Venujte chvíľku svojho času pozretiu videa a dozviete sa, ako môžete k trvalej udržateľnosti prispieť aj Vy.

VYUŽÍVAME LIEKOVKY Z RECYKLOVANÉHO PLASTU

Všetky naše fľaštičky sú vyrobené z PET plastu, ktorý je najkvalitnejším plastom, a možno ho až 50x recyklovať. 80% z nich je navyše vyrobených s 25% prímesou recyklovaného plastu, za 2 roky od zavedenia používania recyklátu sme tak ušetrili viac ako 14 ton nového plastu a toto číslo máme v úmysle zvyšovať. Z mnohých dôvodov odmietame využívanie bioplastov, ktoré nepovažujeme za prospešné pre prírodu.

POUŽÍVAME EKOLOGICKÉ NÁKUPNÉ TAŠKY

Nikdy sme nepoužívali plastové tašky na odnos nákupov - od nás si nákup odnesiete v českých papierových taškách z recyklovaného papiera alebo si u nás môžete kúpiť krásnu, mimoriadne kvalitnú bavlnenú EKO tašku a používať ju opakovane. Všetky tašky sú navyše vyrobené v Českej republike.

U NÁS MOŽNO NAKÚPIŤ BEZ OBALU

Podstatnou súčasťou nášho sortimentu sú kúpeľové soli, predávané na váhu - radi Vám ich predáme do Vami prinesených (čistých a uzatvárateľných) nádob, spoločne tak ušetríme zbytočný obal. Otázke obalov venujeme veľkú pozornosť, všeobecne s nimi šetríme, radi využívame obaly z papiera a iných ľahko recyklovateľných materiálov od českých výrobcov.

MÁME RADI ZVIERATÁ ...

Sme prvou spoločnosťou v Čechách, ktorá získala jediný medzinárodne uznávaný certifikát o netestovaní na zvieratách Human Cosmetics Standard. Nevyužívame živočíšne produkty (s výnimkou medu, včelieho vosku a lanolínu z ovčej vlny) a odmietli sme obchodné kontrakty v Číne, pretože by sme museli súhlasiť s otestovaním našich produktov na zvieratách.

ŠETRÍME ENERGIU, KILOMETERE AJ OBALY

Sústavne pracujeme na znížení energetickej náročnosti našej výroby i predajní. Vzhľadom k modernému centrálnemu skladu a vlastnému vozovému parku optimalizujeme odvoz tovaru tak, aby autá nejazdili poloprázdne a vždy sa plne využila ich kapacita. Nemáme potrebné predávať a transportovať "vzduch" - naše obaly slúžia na ochranu výrobkov, nie ku klamaniu zákazníkov zdanlivo väčším objemom, a tak zbytočne neplytváme obalovým materiálom. Začali sme úspešne využívať o polovicu tenšiu baliacu fóliu, čo umožňuje dlhodobo veľké úspory zbytočného plastového materiálu. Zaujímavou perličkou je napríklad aj to, že plošne používame ekologické čistiace prostriedky, ktoré si sami vyrábame z nespotrebovanej produkcie, potrebnej pre rozjazd plniacich technológií vo výrobe.

RECYKLUJEME A VRACIAME STARÉ VECI SPÄŤ DO ŽIVOTA

Triedenie odpadu a recyklácie vo výrobe, predajniach i kanceláriách je pre nás úplnou samozrejmosťou. Vďaka jedinečnému logistickému systému odvozu a zvozu z obchodov dokážeme napr. použiť každú z našich expedičných papierových krabíc až 5x. "Upcycling" je originálnym prvkom tiež pri tvorbe interiérov - v našich predajniach nájdete staré reštaurované drevené stoly, ponky, valchy, práčky, bojlery a ďalšie krásne autentické historické artefakty. Veľmi radi vdychujeme nový život krásnym starým veciam, ktoré môžu ešte dlho slúžiť a urobiť „veľkú parádu“.

PLÁNUJEME UDRŽTEĽNE

Mnohoročné skúsenosti s vlastnou výrobou a predajom vo vlastnej obchodnej sieti nám umožňujú dokonalé plánovanie, vďaka ktorému predáme všetko, čo vyrobíme, neplytváme surovinami ani obalmi, a nemusíme nič vyhadzovať kvôli uplynulým exspiráciám alebo nezáujmu zákazníkov.

MINIMALIZUJEME ZBYTOČNÉ TLAČOVINY

Využívame to, že predávame vo vlastnej sieti obchodov so skvelým personálom, ktorý všetko rád vysvetlí - nemusíme tak tlačiť a distribuovať veľké množstvá zbytočných príbalových a akčných letákov, katalógov. V čo najvyššej možnej miere elektronizujeme, vďaka tomu sme mohli prestať tlačiť faktúry, výplatné pásky a iné dokumenty.

ZAMESTNANCI SÚ BOHATSTVOM FIRMY

Manufaktura rada využíva zamestnancov rôznych vekových kategórií a poskytuje im potrebnú podporu v rôznych fázach života (študentské roky, materská, dôchodok, choroba ...). 80% našich kľúčových vedúcich pozícií zastávajú ženy - v skvelej symbióze s mužským elementom na poste majiteľa a generálneho riaditeľa. Vďaka flexibilnej pracovnej dobe, možnosti práce z domu a mimoriadne priateľskému prístupu k deťom umožňuje Manufaktura ženám harmóniu medzi pracovným a osobným životom a podporuje rodinný život.

RADI POMÁHAME

Pravidelne a dlhodobo podporujeme dobročinné projekty a športové podujatia. V najväčšej miere sa v spolupráci s nadáciou VIA sústredíme na podporu zmysluplných projektov na zlepšenie životného prostredia v okolí našich domovov. Zásadne sa nespájame  so subjektmi a projektmi, ktoré nepovažujeme za solídne.