Vegan Friendly

Je kozmetika Manufaktura vhodná pre vegánov?

Originálne a vysoko kvalitné receptúry našich výrobkov využívajú priaznivé účinky tradičných českých prírodných ingrediencií - českého piva a chmeľových výťažkov, karlovarskej žriedlovej soli, vína a výťažkov z viniča, marhúľ, sliviek a iného ovocia a bylín typických pre našu krajinu. Niektoré z nich sa využívali pre kozmetické a liečebné účely už v stredoveku a sú osvedčené a preverené našimi predkami.

Už od samého začiatku v kozmetike využívame predovšetkým suroviny rastlinného pôvodu a snažíme sa byť ohľaduplní k svojmu okoliu. Kozmetiku Manufaktura vyrábame v Čechách a v oblasti doplnkov spolupracujeme predovšetkým s českými dodávateľmi. Ako 1. česká firma sme získali jediný medzinárodne uznávaný certifikát Human Cosmetics Standard o netestovaní na zvieratách, zaručujúci netestovanie aj samotných kozmetických surovín a zákaz vývozu výrobkov do Číny, pretože Čína testovanie výrobkov na zvieratách vyžaduje pre vstup natrh.

Klasické živočíšne produkty v našej kozmetike samozrejme nevyužívame. Väčšina našich kozmetických produktov je 100% vegan. Vo veľmi malej miere však používame 3 živočíšne ingrediencie, ktorých získavanie nijako neškodí pôvodcom, teda živočíchom. Ide o tzv. druhotné živočíšne ingrediencie - včelí vosk, med a lanolín (tuk z ovčej vlny), ktoré sú v kozmetike využívané už desiatky rokov vďaka svojim skvelým vlastnostiam. Hoci sú tieto ingrediencie získavané šetrným spôsobom, nie sú vegánmi v kozmetike tolerované.

Zoznam produktov, ktoré tieto ingrediencie obsahujú a nie sú tak vhodné pre vegánov, nájdete tu.

Doprava zadarmo nad 50 € 11 obchodov - možnosť osobného odberu Záruka vrátenia peňazí