Vitaj Brusnica!

Babie leto priamo nabáda k prechádzkam prírodou a príjemným chvíľkam na čerstvom vzduchu v spoločnosti hrejivých lúčov. Vychutnávajte jeho čaro pri potulkách po našich krásnych lesoch, svahoch a kopcoch. Možno narazíte na drobné kríčky obsypané veselými červenými plodmi. Keď leto pomaly končí, spolu s ním dozrievajú aj roztopašné brusnice a mnohí z nás sa vydávajú do prírody na ich zber.

Brusnica sa stala hlavnou prísadou našej novej limitovanej edície, ktorá na Vás čaká vo všetkých našich predajniach, aj na e-shope od 1. septembra 2019. V novej kolekcii nájdete Zvláčňujúce zamatové telové mlieko, Iskrivý sprchovací & kúpeľový gél, Zjemňujúcu vonnú kúpeľovú soľ ( v predaji len v kamenných predajniach, prineste si vlastnú nádobu a získajte 10% zľavu - viac info tu), Zjemňujúci & ochranný krém na ruky, ochranný & výživný pleťový balzam, Zvláčňujúci & ochranný balzam na pery, Dámsku toaletnú vodu, Brusnicový sirup a prírodnú vonnú sviečku zo sójového vosku.

Náš tip: Brusnicový sirup
Vychutnajte si lahodné ovocné nápoje pripravené z poctivého sirupu (podiel ovocnej zložky = 86%). Vyskúšajte osviežujúcu brusnicovú limonádu, hrejivý punč s brusnicovým sirupom alebo slávnostný Kir Royale s roztancovanými brusnicami.

Brusnica predstavuje lesné bohatstvo s obrovským množstvom vitamínov, minerálov a antioxidantov. O výnimočných účinkoch ukrytých v malých bobuľkách vypovedá aj legenda, podľa ktorej ju využívali indiáni na liečenie rán spôsobených jedovatými šípmi nepriateľov. O stovky rokov neskôr sa o zázračných brusniciach dozvedeli Európania, a tak sa táto rastlinka dostala aj k nám. V našej kultúre sú brusnice neodmysliteľnou súčasťou tradičnej českej sviečkovej omáčky. Brusnica je však známa predovšetkým ako bojovník proti urologickým problémom, pôsobí protizápalovo, prispieva k zníženiu hladiny cukru v krvi, posilňuje imunitný systém a potláča únavu.

Červený poklad našich lesov sa ukrýva aj v kozmetických produktoch a prináša tiež mnoho benefitov pre našu krásu - pýši sa vynikajúcimi hydratačnými, zjemňujúcimi, rozjasňujúcimi a omladzujúcimi účinkami. Výťažok z brusnice doplnený o mnoho ďalších prírodných aktívnych látok dovoľuje vzniknúť báječnej kozmetickej rade. Sprevádza ju hrejivo iskrivá ovocná vôňa a nežný dizajn. Doprajte si jemnú starostlivosť, rozmaznávajte sa a užite si babie leto v spoločnosti šťavnatej Brusnice.